התובע יהודה בלבן תביעות ירושלים התעקש לחקור מומחה פסיכיאטר ללא שיש בידו חוות דעת נגדית – השופט ירון מינטקביץ פסק הוצאות בסך 2,000 ש”ח על השחתת זמנו ת”פ 2197-04-20

Spread the love

אנדשאו פיטיגו (22) מירושלים, תקף את אמא שלו בסוף חודש מרץ 2020 ופצע אותה. בעת התקיפה אנדשאו היה תחת התקף פסיכוטי, ולא אחראי למעשיו. אנדשאו נעצר מיום 30.3.2020 עד תום הליכים, וביום 3.6.20 הועבר לבית החולים איתנים לצורך עריכת חוות דעת בעניינו. המומחה ד”ר דניאל ארגו קבע כי אנדשאו, היה ועדיין נמצא במצב פסיכוטי ועל כן אינו כשיר לעמוד לדין.

התובע יהודה בלבן, מלשכת תביעות ירושלים, התעקש כי חוות הדעת של מומחה בית המשפט, שגויה ואינה נכונה, וביקש לחקור את המומחה, מבלי שהוא מביא חוות דעת נגדית שיש בה כדי לתקוף את עמדת המומחה של בית המשפט.

השופט מינטקביץ, הבהיר לעו”ד בלבן כי אין להם חווות דעת נגדית, כך שאינם יכולים לסתור את חוות דעת המומחה. עו”ד בלבן התעקש לחקור את המומחה, והתוצאה היא שהשופט חייב את תביעות ירושלים בהוצאות בסך 2,000 ש”ח על בזבוז הזמן שנגרם עקב חקירתו המיותרת של המומחה.

השופט מינטקביץ הוסיף: “אני ער לכך שמדובר בצעד שאין לו משמעות מעשית רבה, שכן הכסף נשאר בקופה הציבורית, אך הדבר נעשה כדי לבטא את מורת הרוח מהתנהלותה של המאשימה“.

אז מדוע השופט לא חייב את עו”ד יהודה בלבן בהוצאות אישיות, מכיסו הפרטי. אין ספק שלו היה עו”ד יהודה בלבן משלם מהכסף שלו, הוא לא היה חדור מוטיבציה לבצע חקירה מיותרת ומטופשת. זו ההוכחה שהתובעים במשטרה הפכו למפלצות אדם המשחרים לקורבנות אנושיים, ולא איכפת להם מי עומד מולם. במקרה זה, עמד בחור בן 22 שאינו כשיר לדין.

השופט מינטביץ לא כתב את שמו של התובע החלאה יהודה בלבן, אלא שאנו בדקנו בנט המשפט וגילינו כי מדובר בחלאה רקובה ומיותרת שדוגר 20 שנה בתביעות ירושלים עו”ד יהודה בלבן. הגיע הזמן לנקות אורוות, ולהעיף את הטינופת בלבן, שכן הוא מוריד את אמון הציבור במשטרה ובמערכת המשפט.

השופט ירון מינטקביץ לא חשף את שמו של התובע המשטרתי יהודה בלבן כמי שהשחית זמן בית המשפט
השופט ירון מינטקביץ לא חשף את שמו של התובע המשטרתי יהודה בלבן כמי שהשחית זמן בית המשפט

2197-04-20
Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות