אונס שלא היה: מנהלת היי טק מתוחכמת מרעננה המציאה אונס בחניון ונראתה לשוטרים מאוד אמינה. איכונים ומצלמות אבטחה הוכיחו שלא היה אף גבר בחניון. “פחדתי שהחבר יידע שאני בוגדת בו”

Spread the love

מגיפת תלונות השווא על אונס לא פוסקת. כל יום מישהי חדשה ממציאה תלונה חדשה על אונס. בפרקליטות רק מחכים לנשים האלה שיבואו ויתנו להם את עלילות השווא האלה כדי להזרים תעסוקה למערכת. אם הגבר יצליח למצוא ראיה מזכה, אולי שנה או שנתיים אחר כך התיק ייסגר. אם הגבר לא יוכל למצוא משהו להזים את טענות הנוכלת, הוא יחטוף דו ספרתי בכלא, והשופט יעזור לפרקליטות להרשיע.

הנה עוד מקרה שמדווח ב”מאקו” – בלי שום פרטים מזהים. לא ברור לנו מדוע העיתונאים כל כך מפחדים לדווח מי מעורב? מה הפחד? ששדולת הנשים תתנפל? אז שתתנפלנה. הדיווחים העיתונאים בנושא תלונות השווא על אונס הפכו אנמיים לחלוטין. איך העיתונאי לא מתבייש להוציא מהמקלדת שלו כתבה עבשה ודלת פרטים – שהוא בעצם יכול גם להמציא אותה ואף אחד לא יידע כי אין שום פרטים להצלבת מקורות.

השוטר טען “היינו בהלם אחרי שהתברר לנו שהיא לא נאנסה. מדובר בבחורה שעשתה עלינו רושם עצום והאמנו לכל מילה שלה” מעיד על כך שאין כל “סימני אמת” כשאישה טוענת שאנסו אותה. אפשר לחשוב שזאת הפעם הראשונה שאישה משקרת במשטרה.

הדבר גם מעיד שכאשר שופטים כותבים ש”המתלוננת העידה ונראתה אמינה“, וש”ניכרו במתלוננת סימני האמת“, מדובר בבלוף משפטי, שכן כל אישה יכולה לעשות הצגת תיאטרון ולהראות אמינה. אם אחת מהיי טק מצליחה לעבוד על השוטרים כל כך טוב, והם השקיעו באיכונים ומצלמות אבטחה, אז בטוח שעל שופטים הרבה יותר קל לנשים לעבוד – במיוחד כאשר מקבלים איזה שופטת שבעצמה היתה פרקליטה. להלן הכתבה:

“פחדתי שחבר שלי יידע שאני בוגדת בו ולכן בדיתי את האונס”

צעירה כבת 30 העובדת בחברת הייטק מוכרת התלוננה בשבוע שעבר שנאנסה בעת שעשתה את דרכה לחניון הבניין בו היא עובדת. לאחר כמה ימים של חקירה גילו השוטרים שהיא בדתה את הסיפור וכלל לא נאנסה. “היינו בהלם אחרי שגילינו את האמת”, סיפר אחד השוטרים שהוסיף שהצעירה נחקרה באזהרה בגין עבירה של מסירת הודאה כוזבת

כתבה מאקו פחדתי שחבר שלי יידע שאני בוגדת בו ולכן בדיתי את האונס
כתבה מאקו פחדתי שחבר שלי יידע שאני בוגדת בו ולכן בדיתי את האונס

זה קרה בשבוע שעבר באחד היישובים במרכז הארץ. צעירה בשנות ה-30 לחייה העובדת בחברת הייטק באזור מגוריה הגיעה לתחנת המשטרה הסמוכה לבנייני החברה והתלוננה שבעת שעשתה את דרכה לחניון הבניין התנפל עליה מאחור גבר ואנס אותה באכזריות.

“סיימתי לעבוד, ירדתי לחניון, ורגע לפני שנכנסתי למכונית הוא התנפל עליי מאחור ואנס אותי”, שחזרה האישה בעדותה במשטרה שהתייחסה בחומרה רבה למקרה, ונציגיה התלוו למתלוננת בסדרת הבדיקות שעברה בבית החולים מיד לאחר תלונתה, ובמקביל הוצמדה לה עובדת סוציאלית על מנת שתלווה אותה ותסייע לה.

“התייחסנו בכל הרצינות והחומרה למקרה. המתלוננת עובדת בחברת הייטק ידועה ועשתה עלינו רושם אמין מאוד ולא הייתה שום סיבה שבעולם לפקפק בדבריה. תוך שעות הקמנו צוות חקירה מיוחד לאתר את החשוד באונס”, מציין קצין משטרה בכיר שהיה מעורב בפרטי החקירה. “השקענו בתיק הזה שעות עבודה רבות, כולל שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים וביצוע איכון לטלפונים”.

צוות החקירה שהוקם עבד במשך 48 שעות בניסיון לאתר את האנס, ובמהלך החקירה לקחו החוקרים את מצלמות האבטחה בחניון וברחוב הסמוך לו ותשאלו גברים ובעלי עסקים העובדים באזור על מנת למצוא רמז כלשהו שיביא אותם אל החשוד באונס.

לאחר יומיים של חקירה אינטנסיבית החוקרים הזמינו את המתלוננת לעדות נוספת במשטרה וגם בעדותה השנייה היא התעקשה שאכן נאנסה ומסרה תיאור כללי של החשוד באונס. “אין לי שום סיבה לשקר שנאנסתי. הבחור תקף אותי וברח מהמקום”, טענה המתלוננת.

וכך, לאחר כמה ימים נוספים של חקירה, במהלכה ניסו השוטרים לפצח את התיק ולאתר את החשוד, הם הגיעו למסקנה נחרצת שהמתלוננת בדתה את סיפור האונס. “היינו בהלם אחרי שהתברר לנו שהיא לא נאנסה. מדובר בבחורה שעשתה עלינו רושם עצום והאמנו לכל מילה שלה. הפכו אבן על אבן ובדקנו את כל כיווני החקירה והגענו להחלטה חד משמעית שלא היה גבר בזירה ולא היה אונס” , חושף קצין משטרה בשיחה עם mako. “גם הממצאים של הבדיקה מבית החולים אישרו את העניין”.

החוקרים הבינו שהם חייבים לעמת את המתלוננת עם המידע שגילו, והזמינו אותה שוב למסירת עדות שלישית, זאת כאמור מבלי שידעה שהם כבר מודעים לעובדה שלא נאנסה. אחרי שנכנסה לחדר החקירות וישבה בו לבדה במשך עשר דקות, נכנס לפתע לחדר קצין החקירות והטיח במתלוננת: “את שיקרת, לא היה שום אונס והגיע הזמן שתדברי אמת”.

המתלוננת, שהביטה המומה בקצין החקירות, החליטה אחרי כמה שניות להודות שבדתה את סיפור האונס ואמרה: “פחדתי שהחבר שלי יידע שיש לי רומן עם גבר אחר ואני בוגדת בו, לכן סיפרתי זאת”, הסבירה המתלוננת.

חוקרי המשטרה החליטו לחקור אותה באזהרה בגין עבירה של מסירת הודאה כוזבת ובקרוב צפוי להיות מוגש נגדה כתב אישום. “המטרה שלנו בכל תלונה שאנחנו חוקרים היא להתייחס אליה בחומרה רבה, בטח כשמדובר בתיק אונס ולעשות הכל כדי להגיע לחקר האמת. במקרה הזה הופתענו לגמרי שבחורה רצינית בתפקיד בכיר בחברה מוערכת שיקרה לנו במצח נחושה”, מסר קצין המשטרה שחקר אותה.

https://www.mako.co.il/men-men_news/Article-07357ee05601871026.htm?share=wa

Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות