תביעת מיליונים בדרך נגד משרד הרווחה בפרשת בעילת הקטינה (13) במלונית קורונה – פרשת ירין שרף

Spread the love

מי שאחראית על כל מה שקורה בפנימיות הרווחה וחסות הנוער היא עו”ס אלין אלול. מדובר באחת שנחקרה על דיווחי שכר כוזבים – כלומר היא גנבה כסף. היא תבעה את מנכ”ל משרד הרווחה דאז שחשף את הגניבות שלה, יוסי סילמן, וכאשר העו”סיות העיפו את יוסי סילמן ממשרד הרווחה היא ירשה את מקומו כמנהלת בפועל של משרד הרווחה.

אלין אלול חוטפת ילדים ראשית במשרד הרווחה
אלין אלול חוטפת ילדים ראשית במשרד הרווחה

עו”ס אלין אלול הולכת לחטוף תביעה של מיליונים ע”י ההורים של הקטינה. עו”ד אורי קינן כבר התלבש על ההורים ותדרך אותם לבכות בבית המשפט שמשרד הרווחה התרשל. בכתבה נכתב “אנו מתכוונים להגיש תביעת מיליונים נגד משרד הרווחה ומדינת ישראל. המקרה המחריד הזה יכול היה להימנע בקלות אם הייתה מלונית לקטינים בלבד”. “היו פה מחדלים, זו רשלנות חמורה שזועקת לשמיים. אנחנו מתכוונים להגיש תביעה על כל הנזקים שנגרמו לילדה ואני מקווה עבור משרד הרווחה שיופקו הלקחים כדי שלא יקרו מקרים כאלה בעתיד”.

אז קודם כל שההורים ישאלו את עצמם למה הילדה שלהם הגיעה למלונית של משרד הרווחה במקום ואיך זה שהיא לא נשארה בבית? משרד הרווחה יתגונן ויטען שהם הורים מזניחים ולא הייתה ברירה אלא להוציא את הילדה מהבית. בהתחלה משרד הרווחה יגיש כתב הגנה ויטען שהילדה הזו פיתתה את ירין, וכעבור שנתיים שלוש יציעו סכום פשרה שיסתום את הפה.

להלן דברי האמא של הילדה בבית המשפט אל השופט אור ממון בו התייחסה למצבה של בתה ולחשוד, אותו כינתה חיית אדם:

“אני עומדת כאן ברגליים רועדות ובלב נשבר. החיים של בתי נמחקו לחלוטין, המעשה הוא מעשה נבזה, ואני מבקשת להעניש את הפושע האכזרי במלוא חומרת הדין, על זה שגמר לילדה את החיים והותיר צעקות לעולמי עד. לילדה שלי נגמרו החיים, מאחלת לו שלא יראה אור יום, אותו פושע. הבת שלי עוד לא בת 13, היא ילדה תמימה וטהורה שלא עשתה כלום, נטרפה על ידי חיית אדם שלא שלט ביצריו“.

בתגובה עו”ד ניר דוד בא כוחו של ירין שרף אמר:  “נערות צעירות מקיימות היום יחסי מין בהסכמה גם בגיל 13 ו-14, והמקרים לא מגיעים לידיעת המשטרה”.

השוטר יבגני קפלביץ’: “יהיה פה אילת 2”.

השוטר יבגני קפלביץ’ סיפר שירין אמר לנערה “יהיה פה אילת 2”. http://החשוד באונס במלונית הקורונה נשמע אומר לחבריו: “יהיה פה אילת 2”. זו המצאה שתובעים משטרתיים ממציאים מדמיונם הפרוע כדי לשכנע את השופט להאריך מעצר, כאשר הם יודעים שלעולם לא יצטרכו להציג בפני ההגנה את המקור להמצאות הללו, בגלל הלכה של העליון שכל הטענות והדו”חות הסודיים ששוטרים מגישים לשופטים כדי לעצור אזרחים אינם חומרי חקירה ולכן לא צריך לגלות אותם.

במלונית ביפו, בת ה-13 הייתה בהכרה צלולה. זו שבאילת לא יכלה לצעוק לעזרה. זו שביפו לא רצתה לצעוק לעזרה כי היא הסכימה, חשקה, וגם הייתה עם ירין בלילה קודם ללילה בו תפסו אותם. בגלל שהיה לה טוב ונעים בפעם הראשונה, הזמינה אותו גם לפעם שניה. לכן אין שום קשר ל”אילת 2″, המקרה לא דומה, ולא היה שום איום. ככה אוהבים בפרקליטות למצוא איזה משפט או ביטוי ולבנות עליו מגדלים של סיפורים.

לקינוח פורסם גם הציוץ הבא המיוחס לירין שרף:

ירין שרף פוסט מ-6.3.2019
ירין שרף פוסט מ-6.3.2019

להלן כתבתם של שמעון איפרגן וליאור שלו מתאריך 4-3-2021 – ב”מאקו”:

 

במשטרה ירין נחקר על אונס קטינה. בטיקטוק יש לו מעריצים

מאז שנעצר בחשד שאנס את בת ה-13 במלונית הקורונה, ירין שרף טוען שהיא הציגה את עצמה כבת 16. כעת מספר אדם שהיה במלונית בשעת מעשה: “המדריכים אמרו לו שהיא קטינה ושכדאי שיתרחק ממנה”. אבל למה שירותי הרווחה שיכנו מלכתחילה קטינות ובגירים באותו מבנה, ללא הפרדה או השגחה? ולמה מאז מעצרו זוכה שרף לגילויי אהדה ותמיכה ברשת? המחדל המטריד שקדם לפשע, המציאות הבלתי נתפסת שאחרי

יממה לאחר פרסום שמו של ירין שרף כחשוד באונס הקטינה במלונית הקורונה נפתח באינסטגרם “yarin.x.fan”, עמוד מעריצים המוקדש לשרף ומונה נכון לכתיבת שורות אלה כ-100 עוקבים. בקבוצת הטלגרם “גברים 100% סטרייטים” (172 חברים) עולים דברי הערכה והערצה כלפי שרף. לעמוד הטיקטוק של החשוד באונס עצמו, שם ביטא דרך קבע מה שניתן לתאר רק כשנאת נשים, היו כ-10,000 עוקבים לפני שנחסם על ידי טיקטוק ישראל עם התפוצצות הפרשה.

האלפים שהכירו את “ירין מהטיקטוק” מסרבים להאמין שאכן אנס קטינה. בהינתן ששרף עצמו לא הכחיש בחדר החקירות שקיים איתה יחסי מין, הם מעדיפים לגלגל אליה את האחריות ואת האשמה. “בתור חבר טוב של ירין שרף אני יכול להגיד לכם שהבחורה הזאת, היא פיתתה אותו ובגדול. היא הזמינה אותו לחדר שלה ואמרה לו, בוא תהיה איתי […] הוא קורבן של הפמיניזם”. כך התבטא משתמש טיקטוק וחבר בקבוצת “100% סטרייטים” שמציג את עצמו כחבר אישי של שרף, שבסרטון אחר השמיע גרסה מעט שונה – “הוא בטח התחיל איתה, היא התלהבה שהוא מפורסם ואז היה מה שהיה” – ובסרטון שלישי אמר, “גבר עם פרצוף כמו שלו […] לוקח בחורות ביד ואוסף אותן הביתה. זה גבר שכל בחורה חולמת לשכב איתו. הוא בחיים לא יהיה אנס, בחורות מתחננות לשכב עם גבר עם פרצוף כמו שלו. זה בדיוק הפרצוף שנשים בישראל אוהבות. בטוח הוא לא אנס”.

ע’, אדם שהיה במלונית בשעת מעשה: “כבר בבוקר שבו ירין נכנס למלונית המדריכים שמו לב שהוא מדבר עם הקטינה, מנסה להתחיל איתה. הוא אמר שהכל בסדר ויש הרבה נשים בגירות שהוא יכול להשיג”

לא רק אותו גולש משמיע את קו ההגנה התמוה והמקומם הזה. גם סנגורו של שרף, עו”ד ניר דוד, אמר בראיון לתכנית הטלוויזיה “הצינור”: “כשהיא (הקטינה – ל.ש) ירדה ללובי, המדריך שלה פעמיים אמר לה לעלות ולהחליף לבגדים צנועים ולא חושפניים. איפה נכנס אונס? זה בחור שלא חסר לו, ואם הוא רוצה על ימין ועל שמאל יש לו. הוא צריך לאנוס?”.

שרף עצמו פתח קבוצת ווטסאפ לגברים בלבד בשם “פותבול” והתבטא בטיקטוק נגד נשים ונערות עם הערות כמו “מי יאנוס אותך ימפגרת”, “את לא שווה שום דבר”, “שבי, כוסראבק תסתמי את הפה שלך, מי את בכלל, אני אגיד מה שבא לי איפה שבא לי” ו”מי שגונחת כמו בהמה אני שולח אותה בחזרה”. רוב התגובות לסרטונים שהעלה שרף היו שליליות ומתנגדות, אבל היו לו גם לא מעט תומכים. “היו לו מעריצות מכל הארץ”, מספר דודו (שם בדוי), חבר של שרף. “בנות שלחו לו הודעות, בנים העריצו אותו, הוא היה סלב כזה”.

למרות או בגלל התכנים הפוגעניים שהוא פרסם נגד נשים?
“הוא לא באמת חושב ככה, אין לו שום דבר נגד נשים. הוא ראה שהסרטונים האלה עושים רעש, מעלים לו את העוקבים והופכים אותו למפורסם, אז הוא המשיך. זה נטו הקטע של להתפרסם, הוא רצה להיות סלב בטיקטוק. לא היה לו אכפת גם מהתגובות הרעות, הוא שמח כי זה העלה לו את כמות הצפיות”.

ממש לא צריך להתחיל עם קטינות

כמעט שבוע עבר מאז האירוע במלונית הקורונה של משרד הרווחה ביפו. שכנים מספרים שלפני המקרה ראו שם צעירים וצעירות שמעבירים את הזמן ביחד במשחקים במרפסות, מאזינים למוזיקה בקולי קולות, אבל הבוקר (רביעי) המקום נראה נטוש ונשמע שומם. הדלתות נעולות, התריסים מוגפים, ובפנים דממה. בשלושת הימים האחרונים לא נצפה אף אחד מהחולים מטייל בין החדרים או במרפסות, המדריכים באים והולכים דרך כניסה צדדית מלוכלכת שנראית כמו אתר בנייה, חומקים מהעיתונאים שמגיעים לסקר את הסיפור.

עמוד הערכה לירין שרף
עמוד הערכה לירין שרף

“yarin.x.fan”, עמוד מעריצים המוקדש לשרף, נפתח באינסטגרם יממה לאחר פרסום שמו כחשוד באונס. לעמוד הטיקטוק של שרף עצמו, שם ביטא דרך קבע מה שניתן לתאר רק כשנאת נשים, היו כ-10,000 עוקבים לפני שנעלם מהרשת

על פי החשד, ביום השני לשהייתו במלונית נכנס שרף בן ה-21 לחדרה של בת ה-13 בשתי הזדמנויות שונות. הוא היכה אותה, חנק אותה, שידל אותה לצרוך סמים ואלכוהול ואנס אותה פעמיים. “ירין היה במלונית 30 שעות בדיוק”, מספר ע’, אדם שהיה במקום בשעת מעשה. “כבר בבוקר שבו הוא נכנס למלונית המדריכים שמו לב שהוא מדבר איתה, מנסה להתחיל איתה ולפלרטט איתה. הם אמרו לו שהיא קטינה ושכדאי שיתרחק ממנה. הוא אמר שהכל בסדר ושהוא ממש לא צריך להתחיל עם קטינות כי יש לו הרבה נשים בגירות שהוא יכול להשיג”.

המלונית מיועדת לחולי קורונה עד גיל 24 שמוגדרים כנוער בסיכון ונמצאים תחת אחריותם של שירותי הרווחה. זה המקום שאליו הם נשלחים כדי לשהות בתנאי בידוד ולצאת שוב כשהם בריאים. על פי גורמים ברשויות הרווחה, בכל רגע נמצאים במלונית מספר אנשי צוות – ביניהם שני מדריכים שתפקידם להגיש אוכל, לשמור על שגרה ולשמש אוזן קשבת לחניכים, ולצדם שומרים שתפקידם להשגיח על הסדר. המדריכים הזהירו, השומרים שמרו, אבל איש לא התערב.

“אחד המדריכים חילק אוכל בין החדרים בשבת בערב. הוא הגיע לחדר של הקטינה והיא פתחה לו את הדלת אחרי כמה שניות”, מספר ע’ איך התגלה שמשהו אינו כשורה. “הם דיברו, אבל המדריך הרגיש שמשהו לא בסדר איתה ותוך כדי שיחה הוא גם שם לב למשהו מוזר בשירותים. הוא שאל אם הוא יכול להיכנס וראה שם את ירין מתחבא. המדריך שאל מה קרה ושניהם אמרו שלא היה ביניהם כלום. בשלב הזה המדריך ביקש מירין לצאת משם ולחזור לחדר שלו. כשהוא יצא המדריך ביקש מהקטינה לספר לו מה קרה”.

מה היא אמרה?
“בהתחלה היא המשיכה לטעון שלא היה כלום, אבל אחרי כמה דקות של שיחה סיפרה שהם קיימו יחסי מין. היא אמרה שזה לא היה בדיוק בהסכמה, נראתה מבולבלת. אם המדריך לא היה מדובב אותה, כנראה שהיא הייתה הולכת הביתה ואף אחד לא היה יודע מהמקרה. לא היו עליה סימנים של אלימות, אבל המדריך הרגיש שמשהו לא תקין ורצה לדעת הכל”.

מלונית הקורונה שבו אופסנה הקטינה בת ה-13 ביפו
מלונית הקורונה שבו אופסנה הקטינה בת ה-13 ביפו

לפני האירוע נראו במלונית ביפו צעירים וצעירות שמעבירים את הזמן ביחד, מאזינים למוזיקה בקולי קולות. כעת, כעבור שבוע, הדלתות נעולות, התריסים מוגפים ובפנים דממה

המדריך דיווח לאחראים, שהעבירו את פרטי המקרה למשטרה. באותו ערב נחקרו השניים, ושוטרים ממרחב יפתח שהגיעו למלונית גבו עדויות מהעובדים, אספו דגימות די.אן.איי ולקחו איתם את מצלמות האבטחה. כבר בשלב המוקדם הזה לא הצליחו החוקרים להבין איך ייתכן שבמקום שהו קטינים – כמובן ללא השגחה הורית, שחלקם אינם זוכים לה גם כשהם בריאים – ללא כל חיץ בינם לבין החולים הבגירים. “מי מחליט להכניס בגיר וקטינה לאותה מלונית?”, אומר קצין משטרה המעורה בפרטי הפרשה. “אני לא יכול לקבוע כרגע שזאת רשלנות ברמה הפלילית, אבל ככה או אחרת זאת רשלנות חמורה. עצם זה שהייתה שם ילדה בת 13 בלי מדריכה צמודה שתלווה אותה לכל מקום ותדאג לשלומה ולביטחונה, מישהו צריך לתת על זה את הדין. היו צריכים להקים מלונית נפרדת לקטינים, כמו שעושים בבתי מעצר. עזבו מעצר, הרי עושים את זה גם בהוסטלים ומעונות לחוסים”.

במצב של חוסר הסכמה צריך להתחיל לפחד ממנו

על הנסיבות שהביאו את הקטינה למלונית הרווחה לא ניתן להרחיב מפאת גילה ופרטיותה. בכל הנוגע לשרף, מדובר במקרה שעובדי רווחה מכירים כבר שנים. “ירין עבר לא מעט מסגרות ולא הסתדר בשום מקום”, אומר גורם בשירותי הרווחה. מכרים מספרים על צעיר שכבר כילד נהג לברוח מהבית אל הרחובות, נפלט ממסגרות, לא גויס לצה”ל ושהה לסירוגין במוסדות שונים, עד שלפני כשנתיים גורש מהאחרון שבהם בשל בעיות משמעת ומאז נדד בין דירות שיקום שמשרד הרוווחה משכן בהן צעירים בסיכון.

הוא בן למשפחה מסורתית, אמא שהייתה אשת חינוך ואבא שיצא לפנסיה לאחר 26 שנות שירות כלוחם אש בשלל תפקידים בכירים. ירין הוא הבכור מבין חמישה ילדיהם. “הם משפחה מדהימה, אנשים מקסימים, אבל בבית שלהם ירין תמיד נחשב לילד בעייתי”, מספרת ספיר (שם בדוי). “אני מכירה אותו מאז שאני זוכרת את עצמי, גדלנו ביחד בקריית ארבע ותמיד היו לו המון חברים בגלל ההומור שלו. ירין היה הילד הכי מצחיק בארץ, הוא היה יורד על בנות בבית ספר כדי להצחיק ולהיות מקובל, הוא היה כזה הטמבל המצחיק של החבורה. אומר דברים מפגרים, בורח משיעורים, מעשן בהפסקות, עושה בלגן. אבל לא יותר מזה”.

ירין שרף. תמונה עמוד הפייסבוק
ירין שרף. תמונה עמוד הפייסבוק

“ירין עבר לא מעט מסגרות ולא הסתדר בשום מקום”, אומר גורם בשירותי הרווחה. מכרים מספרים על ילד שברח מהבית אל הרחובות, נפלט ממסגרות, לא גויס לצה”ל ושהה במוסדות

לפני כחמש שנים עברה המשפחה להתגורר בישוב בית אריה. שם, לטענת ספיר, התחילה ההידרדרות במצבו. “הוא לא מצא את עצמו בבית אריה”, היא אומרת. “הוא היה מתקשר אליי ורוצה להיפגש עם החברים מהקריה, לא היה לו טוב, הוא חיפש את עצמו והיה הרבה ברחוב. אלכוהול, בלגנים, מה שאת לא רוצה”.

במאי 2016 פורסמה באמצעי התקשורת הידיעה הבאה: “ירין שרף בן ה-17 נעדר מספר ימים. נראה לאחרונה באזור בית שמש עם חולצה לבנה, מכנסיים שחורים ונעליי ספורט. מצב בריאותו אינו תקין כיוון שהוא אסתמטי וללא משאפים”. “הוא היה בורח מהבית כל יומיים”, מספר אלכס (שם בדוי), חבר ותיק. “יום אחד ישן אצל חברים, יום אחד נרדם ברחוב. הוא עשה הרבה צרות להורים שלו והם כבר היו מיואשים ממנו”.

בתחילת 2017 נכנס שרף למוסד טיפולי, שם פגש אותו ערן (שם בדוי). “בהתחלה חשבתי שהוא סתם ערס שעושה פוזות, ילד מציק שעושה רעש, מסתלבט על הבנות ויורד על כולם”, אומר ערן. “תמיד סלחנו לו, אבל באיזשהו שלב זה עבר את הגבול וכבר אי אפשר היה לסלוח, היה צריך ללכת לידו על ביצים כדי לא להיפגע”.

מה זאת אומרת?
“הוא היה יכול להיות הכי בצחוקים וכיף, אבל בשנייה שמישהו לא בא לו בטוב הוא היה מתהפך עליו והמצב היה הופך להיות מפחיד”.

התפרצויות זעם?
“להפך, כמעט ולא ראיתי התפרצויות. כשהוא כעס זה היה מגיע בשקט, הוא היה זורק מבט מפחיד או קללה אחת שפוגעת בול. היה צריך להתנהל איתו בקטע של ‘שלום שלום’ ולא להגיע למצב של חוסר הסכמה, כי כשזה קורה צריך להתחיל לפחד ממנו”.

גברים מאה אחוז סטרייטים
גברים מאה אחוז סטרייטים

“אני יכול להגיד לכם שהבחורה הזאת פיתתה אותו. היא הזמינה אותו לחדר שלה ואמרה לו, בוא תהיה איתי”. כך התבטא חבר ב”גברים 100% סטרייטים” שמציג את עצמו כחבר אישי של שרף

נחמן חג’בי הכיר את שרף באותו מוסד לפני כשנה וחצי. “היינו צריכים לשתף בכל מה שעובר עלינו וירין אף פעם לא הסתיר כלום, אז אני מכיר אותו כמו אח”, הוא אומר. “גם את המשפחה שלו הכרתי, והם זהב, אין כמוהם. לא פספסו אף ביקור, כל שבוע התייצבו, היו מביאים אוכל לכולנו”.

איך התרשמת מירין עצמו?
“יש לו שמחת חיים ברמות שלא הכרתי, תמיד קינאתי בו על הביטחון שלו ועל זה שהוא תמיד עושה הכל עם חיוך. יש לו ים ביטחון עצמי ואין לו גבולות, ילד משוגע”.

מה זאת אומרת אין לו גבולות?
“הוא לא אהב שאומרים לו מה לעשות, תמיד חיפש את מה שאסור. אולי זה מה שהפיל אותו בסוף, למרות שקשה לי להאמין שהוא באמת אנס או שהוא יפגע במישהי, ועוד קטינה. יכול להיות שהיא התלהבה ממנו גם ורצתה להיפגש איתו, אני לא יודע”.

הוא אי פעם היה אלים פיזית?
“לא, בחיים לא ראיתי אותו מרים יד. לירין אין כוח פיזי, הוא כמו ילדה”.

הוא הטריד אותי בלי לגעת

במהלך השנים התפרנס שרף ממספר עבודות מזדמנות, באחרונה כאיש מכירות בדוכן של חברת “הוט”. אליה (שם בדוי), שעבדה בסמוך לו באותם חודשים, מספרת: “הוא תמיד היה מסתכל עליי במבט בוחן כזה ושואל שאלות מוזרות, כמו מה אני לובשת ומי קנה לי את התכשיטים שלי. זה היה לא נעים, אמרתי לו להפסיק, אבל הוא תמיד היה חוזר לזה. בסוף לא יכולתי יותר ועזבתי את העבודה”

הוא נגע בך פעם?
“לא. הוא הטריד אותי בלי לגעת”.

דודו אומר שלחבר שלו “לא הייתה לו בעיה להשיג בנות”, אבל בהמשך השיחה נזכר באירוע ממסיבת פורים לפני שנתיים. “היינו באיזה מועדון והייתה מישהי ממש יפה, הוא אמר לה משומקום ‘בואי איתי לשירותים’ והחזיק לה את היד. היא נבהלה וברחה. כשזה קרה זה היה לי קצת מוזר, אבל עכשיו אני רואה את זה אחרת. זה מצב מפחיד”.

ירין שרף עמוד הפייסבוק
ירין שרף עמוד הפייסבוק

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של שרף בשמונה ימים נוספים. בדיון שנערך בבית המשפט סיפר נציג המשטרה כי החשוד איים על הקורבן ואמר לה: “יהיה פה אילת 2”

בסוף שנת 2020 הועבר שרף לדירת שותפים בעיר שדרות. “המצב שלו הידרדר, נשבר לו הלב מאיזו בחורה והוא אכל את עצמו”, מספר נחמן חג’בי. הספר חן דהן, תושב שדרות שהכיר את שרף לפני כשלוש שנים: “לפני חודש וחצי הוא צלצל אליי אחרי שלא דיברנו תקופה, אמר שהוא קיבל דירה ליד המספרה שלי. הוא רצה שאעזור לו למצוא עבודה ובחודש האחרון היינו ממש בקשר. הוא סיפר שהוא עובר תהליך, סידרתי לו עבודה בגלידריה, דווקא הייתה הרגשה שהוא הולך למקום טוב”.

אלא שהמקום הזה היה מלונית הקורונה. איך קרה שגבר בגיר עם עבר של חקירות משטרתיות, תיק רווחה פעיל והתבטאויות קשות ברשתות החברתית הורשה מלכתחילה לשהות שם לצד בת 13? “לפני שהוא הגיע למלונית, העובדת הסוציאלית של המקום קיבלה עליו דו”ח שנכתב בו במפורש שהוא לא מסוכן לציבור”, אומר גורם בשירותי הרווחה. “מי שערך את הדו”ח הזה כנראה לא בדק עד הסוף, לא הסתכל על הפעילות שלו ברשת, וכאן מתחילה הבעיה. אם היינו יודעים על ההתבטאויות שלו ברשתות, הוא לא היה מורשה להיכנס למלונית”.

ע’, שהיה במלונית בשני הלילות שבהם על פי החשד נאנסה הקטינה, מספר שלאחר המעצר נמצאו בחדרו של שרף בקבוקי אלכוהול ריקים. “אף אחד לא יודע איך הוא הצליח להבריח אותם פנימה”, הוא אומר.

עו”ד חגית רחמני וייס המייצגת את שרף מטעם הסנגוריה הציבורית אמרה כי “מדובר בצעיר שאין לו רקע בעבירות מין ובעבירות אלימות, ובמלונית שמיועדת מלכתחילה לאוכלוסייה שהיא בעייתית. מן הסתם גם הקטינה הזאת נמצאת במלונית מכוח צו של הרווחה”. לטענת עו”ד וייס, גרסת מרשה היא שבת ה-13 טענה שהיא בת 16, וכי היא זו שהזמינה אותו לחדרה באמצעות התכתבות באפליקציית אינסטגרם. “למה היא נכנסת איתו לחדר אם היא אומרת שהיא לא רצתה?”, אמרה.

שרף נחקר באזהרה מספר פעמים, וגורמים במשטרה אומרים שנשקלת אפשרות לערוך עימות בינו לבין הקטינה – אם וכאשר האחרונה תסכים לכך. “לא אנסתי אותה, לא כפיתי את עצמי עליה, הכל היה בהסכמה שלה”, אמר שרף בחדר החקירות. “היא הכניסה אותי לחדר, לא פרצתי פנימה. היא הזמינה אותי. היה מקרה שמישהו דפק בדלת לברר מה קורה איתה, היא אמרה לי להיות בשקט וביקשה שאתחבא מתחת למיטה. אני חף מפשע, לא עבריין ולא אדם אלים. שום דבר שם לא קרה בכוח, אני לא הטיפוס הזה. אם אנסתי אותה, למה היא לא צעקה לעזרה?”.

שרף סיפר שהקשר ביניהם נוצר כשהקטינה פנתה אליו באינסטגרם. “היא אמרה לי שהיא בת 16, אם הייתי יודע שהיא בת 13 לא הייתי מדבר איתה בכלל. היא יזמה את הקשר ובשום שלב לא אמרה לי שהיא לא מעוניינת בי. היא זרמה לגמרי”.

המתלוננת לא הכחישה שהזמינה את שרף לחדרה, אבל משם והלאה גוללה סיפור אחר לגמרי. “לא רציתי לקיים אתו שום יחסי מין, רק חיפשתי מישהו לדבר איתו ובאמצע הוא הפעיל עליי כוח. ביקשתי שיפסיק, שייצא מהחדר, אבל הוא היכה אותי ואנס אותי. לא יכולתי להתנגד או לצעוק, הוא גבר חזק מאוד. קפאתי במקום. הייתי בשוק”.

מה, הסרטונים שלו היו בסדר לפני שהוא אנס?

על פי חוק העונשין במדינת ישראל, “הבועל קטינה שטרם מלאו לה 14 שנים, אף בהסכמתה”, ייחשב כמי שביצע עבירה של אינוס. אדם המורשע באינוס צפוי לעונש של עד 16 שנות מאסר, ובנסיבות מחמירות עד 20 שנות מאסר. בינתיים ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של שרף בשמונה ימים נוספים; בדיון שנערך בבית המשפט סיפר נציג המשטרה כי החשוד איים על הקורבן ואמר לה: “יהיה פה אילת 2”. כולם, הבהיר נציג המשטרה, יודעים למה הוא התכוון.

לצד ההליך הפלילי שצפוי להיפתח נגד שרף, בני משפחתה של הקטינה מתכוונים להגיש תביעת מיליונים נגד משרד הרווחה ומדינת ישראל. “המקרה המחריד הזה יכול היה להימנע בקלות אם הייתה מלונית לקטינים בלבד”, אומר עו”ד קינן. “היו פה מחדלים, זו רשלנות חמורה שזועקת לשמיים. אנחנו מתכוונים להגיש תביעה על כל הנזקים שנגרמו לילדה ואני מקווה עבור משרד הרווחה שיופקו הלקחים כדי שלא יקרו מקרים כאלה בעתיד”.

אלכס מצדו מדבר על מחדל מסוג אחר. “מפריע לי האנשים שרואים הכל בדיעבד”, הוא אומר. “בטיקטוק יש מלא גברים שמשפילים נשים. אם היו עוצרים את כולם, הסיפור של ירין היה נמנע ומקרים אחרים לא היו קורים”. דודו משלים את המחשבה: “וואלה, מכעיס שכולם עכשיו מפרסמים את הסרטונים שלו בטיקטוק. מה, הסרטונים היו בסדר לפני שהוא אנס? עד עכשיו סתמתם, רק עכשיו כשהוא מפורסם פתאום כולם מדברים עליהם. זאת מציאות הזויה”.

תגובות: “משרד הרווחה הורה על הקמת ועדה לבדיקת המקרה”

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה לשאלותינו על הנעשה במלונית הקורונה: “מדובר במסגרת ייעודית לחולים מאומתים ממסגרות חוץ ביתיות של הרווחה לבני נוער ולצעירים. הצוות הטיפולי דיווח למשטרה מיד עם היוודע המקרה והנערה מטופלת מקרוב על ידי צוות של הרווחה. המשרד הורה על הקמת ועדה לבדיקת המקרה שתחל את עבודתה לאחר שתסתיים חקירת המשטרה”.

עו”ד ניר דוד, סנגורו של ירין שרף, מסר בתגובה: “המקום הראוי לבירור כלל הטענות הוא אך ורק בבית המשפט, ושם אני מתכוון לעשות זאת בהצלחה רבה. לא בתקשורת”.

מטיקטוק ישראל נמסר בתגובה: “לטיקטוק יש אפס סובלנות כלפי הפצת תכנים פוגעניים בפלטפורמה והיא מנוגדת לחלוטין לכללי הקהילה שלנו. אנחנו מזועזעים מהמעשים לכאורה של החשוד ומגנים אותם בכל תוקף. זהו מאמץ שאין לו קו סיום אך השקענו – ונמשיך להשקיע – מאמצים ומשאבים רבים ככל הניתן על מנת למנוע הפצת תוכן אלים ופוגעני. חשבונו של ירין שרף נחסם עקב הפרת כללי הקהילה שלנו, שכללה תוכן פוגעני כלפי משתמשים אחרים וכלפי נשים. אנו לומדים ומשתפרים כל העת, ולא נאפשר לאיש להמשיך ולקדם את התכנים של שרף במקומו. ליבנו עם הנערה ואנו מחזקים אותה ואת משפחתה”.

https://www.mako.co.il/women-weekend/Article-923f81a1dccf771026.htm

Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות