השופט ג’ורג’ קרא דוחה ערעורים סדרתי אצלו אין חפים מפשע: “אין להתיר ערעור על זיכוי מחמת הספק” רע”פ 1819/22 גדעון קולירין נ’ מד”י

Spread the love

אצל השופט ג’ורג’ קרא אין חפים מפשע. כל מי שמערער לעליון מבחינתו אשם. הגיע לפניו אחד בשם גדעון קולירין, שהשופטת טל תדמור זמיר, החליטה לזכות אותו מחמת הספק, לאחר שהמשטרה התרשלה ולא בדקה את המחשב שלו, שנתפס על ידה, ממנו נטען כי הטריד מינית קטינה בת 13 שנים, שזו למעשה שוטרת שהתחזתה לקטינה, וביקש ממנה לבצע מעשים מגונים בעצמה.

קולירין, לא הכחיש כי הוא מבצע התכתבות מינית, אולם טען כי חברת הצ’אט אינה מאפשרת לקטינים מתחת לגיל 18 להתכתב במרשתת. השופטת קבעה כי הפרקליטות לא הרימה את נטל הראיה המוטל עליה, להוכיח כי התכתובות יצאו מהמחשב של קולירין, ולא הוכיחו את כתובת ה-IP שממנה בוצעה השיחה לשוטרת, כלומר הקטינה. המשטרה תפסה את המחשב של קולירין, אולם לא הסבירה מדוע לא בוצה חדירה וחיפוש במחשב. השופטת ציינה את מה שמובן מאליו, כי נטל ההוכחה במשפט הפלילי רובץ לפתחה של המאשימה, וזאת היא לא עשתה לכן זיכתה את קולירין מהעבירות שיוחסו לו בכתב האישום מחמת הספק.

קולירין ערער בתחילה לביהמ”ש המחוזי וביקש להזדכות מחוסר אשמה, אולם נדחה ואז ערער לעליון כשהשופט ג’ורג’ קרא, דחה את הערעור בטענה שאין בערעור שאלה עקרונית ואין חשש לעיוות דין כשהוא מדגיש ומחדד כי הלכת העליון קובעת כי אין להתיר ערעור על זיכוי מחמת הספק. כל ההלכות של העליון מותאמות בהתאם לנאשם שעומד בפני החונטה העליונה. לו הנאשם היה אחד מחבריו של ג’ורג’, סביר להניח שהוא היה מזכה אותו, אבל כשמדובר באחד שמודה שהוא מצ’וטט שיחות מיניות, הוא לא זכה לחמלה מצידו של ג’ורג’, והתוצאה בפניכם.

47806-11-19
השופט-גורג-חרא-וההלכה-בנושא-זה-הינה-עקבית-וחד-משמעית-–-אין-להתיר-ערעור-על-זיכוי-מחמת-הספק

 

Print Friendly, PDF & Email

לורי שם טוב

עיתונאית הסוקרת רווחה, עוולות המבוצעות על ידי שופטים נגד אזרחים, וניצול לרעה של עובדות סוציאליות את תפקידן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות