פרי הביאושים של השופט רפי ארניה לדחיית תביעת יקבי ירושלים על טעות המדינה בפרסום מידע שגוי באתר אינטרנט של רשות המסים ת”א 49524-01-13

Spread the love

השופט רפי ארניה, גרם עינוי דין לחב’ יקבי ירושלים, כשבמשך 7 שנים ותשעה חודשים גרר תביעה פשוטה להכרעה, בה התבקש לשפות את יקבי ירושלים, לאור מידע שגוי ומוטעה שפרסמה רשות המסים באתר האינטרנט, בעניין יבוא מארגנטינה. המדינה פרסמה כי קיים פטור על יבוא מארגנטינה. לאור פרסום המדינה, חב’ יקבי ירושלים ייבאה מיץ ענבים (תירוש) מארגנטינה, לאחר שבדקה כי שיעור המכס לייבוא המיץ הינו אפס. השופט ארניה צירף את הפרסום מתוך אתר רשות המסים בישראל, ממנו עולה כי המדינה פרסמה “יבוא מארגנטינה: פטור“.

פרסום שצורף לתביעה ת"א 49524-01-13 מתוך אתר רשות המסים
פרסום שצורף לתביעה ת”א 49524-01-13 מתוך אתר רשות המסים

אלא שהמדינה תבעה מחב’ יקבי ירושלים לשלם מכס בשיעור 12% מהיבוא שביצעה בסך 281,912 ש”ח. אז התברר, כי המדינה טעתה בפרסום באתר האינטרנט ולמעשה על יבוא מיץ ענבים מארגנטינה יש לשלם מכס בשיעור 12% ואין פטור, כפי שפורסם.

לאור זאת שילמה יקבי ירושלים למדינה את המכס ביום 14.8.12 וביקשה לבטל את המשלוח השני, אולם בעל החברה בארגנטינה סירב לביטול ועמד על ביצוע העיסקה, כך שביום 11.10.12 נפרק בנמל אשדוד המשלוח השני, וחב’ יקבי ירושלים שילמה מכס בסך 608,126 ש”ח, ובסך הכל שילמה חב’ יקבי ירושלים 890,038 ש”ח מכס למדינה.

חב’ יקבי ירושלים טענה כי מסוי היבוא היה מוטעה, וכי בפועל שיעור המס על היבוא הנדון הינו אפס באותה עת. לחלופין טענה החברה כי המדינה מסרה מצג שווא באשר לשיעור המכס החל על יבוא מיץ ענבים מארגנטינה, התרשלה ולא עדכנה את אתר האינטרנט בשיעור המכס הנכון הקובע בצו תעריף המכס בגין היבוא הנ”ל.

המדינה הודתה שבזמנים הרלוונטיים לתביעה, שיעור המכס החל בגין יבוא מיץ ענבים מארגנטינה, נרשם באופן שגוי באתר האינטרנט. ראו סעיף 11 לפסק הדין. כאן היה אמור השופט ארניה, לפסוק כי ליקבי ירושלים (התובעת), מגיע סכום התביעה הנתבע, אלא שהשופט מתנהג כנוכל מהסוג הנחות ביותר, ומושך את פסק הדין עם בליל מילים אינסופי המשתרע על 31 עמודי הבלים וחרטוטים, שלא יכולים להסתיר את האמת. לתובעים מגיע את הכסף הנתבע לאחר שהוטעו על בסיס פרסום המדינה, ולא היה מבצעים הזמנה, אלמלא פרסום המדינה כי יבוא מארגנטינה פטור ממכס. מה גם שהשופט נכלולי ורמאי, עצם העובדה כי הוא גרר את הנתבעים במשך 7 שנים ותשעה חודשים. ברגע שהמדינה הודתה כי היא טעתה ברישום באינטרנט, אתר המחייב את המדינה בנכונות הפרסומים בו, היה על המדינה לספוג את נזקיה ובטח לא להשית את הנזקים על חברת יקבי ירושלים, שאלמלא הייתה יודעת שהיא תחוייב במסים גבוהים כל כך לא הייתה מבצעת את העיסקה, ראו את ההוכחה לכך, שברגע שהחברה ידעה כי עליה לשלם מסים, היא ביקשה לבטל את העיסקה השנייה ונכשלה.

אילו היו מושבעים במדינת ישראל, כל 12 המושבעים היו קובעים שמדינת ישראל עשתה טעות, ועל הטעות הזאת צריך לפצות את האזרח. כלומר “לוותר” על המיסים ודמי האחסנה ולשלם על כל הנזק המסחרי שנגרם כתוצאה מירידת מיץ הענבים לטמיון. ולכן השופטת עינת רון הנשיאה של רפי ארניה ניתבה את התיק אל רפי ארניה, כדי שהוא יחלץ את מדינת ישראל מפיצוי בסך כ 1,100,000 ש”ח וכך הוא עשה.

קראו כמה מלל משקיע השופט ארניה כדי לפטור את המדינה מאחריות באמצעות כל מיני מילים מפוצצות כגון חובת זהירות קונקרטית, ו”נורות אזהרה” ואפילו הדרישה שכל מי שרוצה לקנות סחורה מחו”ל ישכור בעל מקצוע וישלם לו כסף כדי להיכנס למו”מ עם המכס לוודא שאכן פרסומי המכס נכונים ואין בהם טעות. פשוט שיגעון וטרפת שיפוטית.

אבל הכי מצחיק זה מה שמופיע החל מפסקה 46 שם דורש ארניה הוכחות שאם המכס של 12% לא היה חל, היבואן לא היה קונה את הענבים מארגנטינה. אפשר לקבל את השטות הזאת ביותר שטות? עכשיו כל מי שרוצה לייבא סחורה מחו”ל צריך לתעד בזמן אמת את כל המחירים בשוק, לחפש בכל המדינות מחירי ספקים, ליצור טבלאות השוואה כולל חישובי רווח והפסד – ולשמור הכל בצד למקרה שהמכס מטעה אותו ביחס לאחוזי המכס? איזו שטות זו. ראו כיצד מתפלסף השופט ארניה מה היה עושה היבואן אילו היה יודע שהמכס פרסם טעות בטבלאות המכס באינטרנט? האם היה קונה בכל זאת? האם רק בארגנטינה יש מיץ ענבים למכירה? האם השוק בישראל היה סופג את התוספת של 12% במחיר? מי הגולם שממציא את כל השאלות האלה? התיק הזה פשוט: המכס עשה פדיחה והמכס צריך לשלם.

על מנת להבין מי זה רפי ארניה, ומה עשתה אשתו /עורכת הדין סוזי ארניה – חפשו את הכתבה של שמעון איפרגן ממאקו: ““אמרו עליי: ‘אולי גם אני אשכב עם אפי ואקבל תפקיד'” מתאריך 24/1/2019. כל מה שכתוב שם נכון. אמיר זוהר וזיו קריסטל גם ציטטו מהסמסים שאשת השופט ארניה כתבה לאפי נוה, ומה שהיא ביקשה שאפי יעשה לה בטוסיק, ואנחנו לא מדברים על פליק.

מה נאמר על השופט ארניה? שופט שעניינו סתימת פיות הציבור, הסתרת חומרים מביכים של המדינה, שופט שהיכה את ילדיו והתחנן למערכת המשפט שתחזיר אותו, כדי שימשיך ללקק למערכת וידפוק את האזרחים. שופט שלא יודע להתמודד עם תביעה החושפת את קלונה של מדינת ישראל ומערכת אכיפת החוק. בקיצור, מדובר בשופט שמכה לא רק את ילדיו, הוא מכה גם את האזרחים בכיסם, שופט נקמן, חסר אמות צדק, חסר אמות משפט, שופט שלא יודע להודות בפשלה של המדינה ולזכות את התובעים כפי המגיע להם. שופט המבצע פיגועים ממוקדים באזרחים, ובודה סיפורי בדים מדמיונו הקודח להצדיק את הפשלות שלו.

שופט שדבקו בגלימתו כל כך הרבה סיפורי זוועות, כמו אשתו ומעלליה המיניים עם עו”ד אפי נוה כדי לקדמו לביהמ”ש המחוזי בת”א, התעללות בילדיו, פרשת אורן חזן ועוד ועוד, הוציא פסק דין המציג אותו באור שלילי כמי שמשרת את החונטה המשפטית ומבצע פיגועים כלכליים בחברות עסקיות.

השופט רפי ארניה תופר תיקים נגד אזרחים לטובת מדינת ישראל
השופט רפי ארניה תופר תיקים נגד אזרחים לטובת מדינת ישראל

Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות