השופט רחמים כהן: מפרסמים בפייסבוק הם בגדר צרכנים של פייסבוק ת”צ 7761-09-17

Spread the love

פייסבוק השביתה חשבונות של שתמשים אשר רכשו ממנה “שירותי פרסום”, ולכן נתבעה על ידם. פייסבוק טענה, כי מדובר במשתמשים פשוטים של פייסבוק, אשר השקיעו סכומים צנועים על פרסום עסקיהם.

השופט כהן ציטט בעניין נכט ההולם לעניין החלטתו:

“כאשר בוחנים את השאלה, האם המבקשים הם בגדר “צרכנים” של פייסבוק, לא ניתן להתעלם מהפער העצום שבין המבקשים לבין פייסבוק. המבקשים הם אנשים פרטיים, שרכשו מידי פעם שירותי פרסום ו”חבילות” שיווק ואילו פייסבוק היא תאגיד רב לאומי ורב עוצמה, שמעל לשני מיליארד אנשים ברחבי העולם משתמשים במוצריו. אי השוויון בין פייסבוק לבין המשתמשים הוא כה משמעותי, עד אשר יש בו כדי לטשטש את ההבדלים, אם קיימים, בין משתמשים שלהם פרופיל אישי בלבד לבין משתמשים שלהם גם “עמודים” עסקיים. ששניהם מצויים בעמדת נחיתות ביחס לפייסבוק ושניהם ראויים להגנות החקיקה הצרכנית”.

השופט קבע כי המבקשים הם בגדר “צרכנים” של פייסבוק.

תצ-27761-09-17-מפרסמים-בפייסבוק-הם-בגדר-צרכנים
Print Friendly, PDF & Email

אדם

כתב לענייני משפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות